Międzynarodowy biznes i leasing

Postaw na rozwój!

Leasing w walucie to pojęcie które z pewnością jest dla Ciebie bardzo istotne jeśli jesteś klientem zagranicznej firmy. Tak samo jak pojęcie kredytu w innej walucie to bardzo grząski grunt dla inwestora. Wszystko idzie pięknie jeśli wahania kursowe są niewielkie i nie czujemy wielkiej różnicy w spłacanych kwotach. Pierwszą, bardzo dużą różnicą, z punktu widzenia klienta jest fakt, że otrzymanie samej decyzji kredytowej trwa długo, podczas gdy wiele firm oferuje tzw. Szybki leasing czyli błyskawiczne (nawet w kilka minut) wydanie wstępnej decyzji leasingowej wraz z różnymi wariantami finansowania.

Od czego to zależy?

Szybki leasing w walucie to aspekt z którym każdy poważny przedsiębiorca powinien bardzo się liczyć. Jeśli chodzi o pieniądze, to każdy z nas powinien być ostrożny. Kursy walutowe wahają się pod presją sytuacji gospodarczej danego państwa, a jak widać z wiadomości w ostatnich latach wahania są bardzo duże i nie tylko sytuacja w kraju ma wpływ na polską walutę. Według mnie największy wpływ na cenę waluty mają zmiany stopy procentowej.

Stopa procentowa

Raz na jakiś czas przewodniczący finansów w państwie ogłaszają czy zmieniają stopy procentowe. Zanim zdecydujemy się na szybki leasing w walucie powinniśmy dokładnie zorientować się w aktualnej sytuacji w danym kraju. Oraz wysokości aktualnych wskaźników. Są to bardzo ważne korelacje jeśli chodzi o wartość pieniądza w danym państwie.

Jak to działa?

Jak już ustaliliśmy, stopy procentowe mają ogromny wpływ na kursy walut. Jak ma się do tego leasing? Otóż, jeśli zawarliśmy umowę szybki leasing w walucie przed zmianą stóp, to po ich zmianie możemy się spodziewać, że za leasingowany przez nas przedmiot będziemy płacić więcej lub mniej. szybki leasing
W zależności czy wystąpiła podwyżka czy też obniżka. Zwykle jednak zapisy w umowach leasingowych działają tak, że zjawisko spreadu występuje na niekorzyść klienta. Jest to poniekąd wiadome, firmy leasingowe zabezpieczają się przed niekorzystnym dla nich wahaniem walut i zawierają w umowach stosowne paragrafy, dzięki którym uchronią się przed dokładaniem do danej umowy leasingowej i środka trwałego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *